Prejsť na obsah

Články - Archív článkov

Zoznam archivovaných článkov

Ak chcete vyhľadávať počkajte, inicializuje sa
Vyhľadávanie
ROK:
MOŽNOSTI: SAMOSTATNÝ ROZSAH
-

Memorandum o porozumení medzi Mestom Košice a tromi významnými partnermi – T-Systems Slovakia, HLG Stav a Cassovar business center, ktoré podpísali dnes primátor mesta Košice František Knapík, generálny riaditeľ T-Systems Slovakia Jozef Ondáš, konateľ HLG Stav Fabrizio Rota a predseda predstavenstva Cassovar business center Jozef Koľ, prináša obyvateľom nové pracovné miesta, investície a rozvojové programy.
Deväť z počtu celkovo devätnástich plánovaných prístreškov MHD na frekventovanej Triede Ludvíka Svobodu je k dnešku pripravených na odovzdanie a užívanie verejnosťou. Pri stretnutí s primátorom Františkom Knapíkom na magistráte mesta to dnes deklaroval Ing. Milan Tichý, technický riaditeľ spoločnosti EuroAWK.
V dňoch 11.-13. októbra 2010 organizuje Karpatská nadácia v Košiciach konferenciu pod názvom INVESTÍCIE DO ROZVOJA KOMUNITY: Ako využiť skúsenosti z minulosti pre budúce príležitosti. Nadácia už od roku 1995 poskytuje podporu tým, ktorých záujmom je podieľať sa na rozvoji regiónu východného Slovenska.
Dnes dopoludnia otvoril primátor mesta František Knapík konferenciu "ENERGOFUTURA 2010 – Odborne a zodpovedne realizovaná energetika". V Košiciach sa pri tejto príležitosti zišlo viac ako 300 renomovaných odborníkov a zástupcov Slovenska i okolitých krajín.
V závere týždňa rokovala v Košiciach vláda Slovenskej republiky pod vedením predsedníčky Ivety Radičovej, v Historickej radnici členov vlády privítali predstavitelia mesta- primátor a námestníci primátora.
V priemyselnom parku Kechnec v piatok 27. augusta poklepali základný kameň stavby Rýchlostná cesta R4 Košice- Milhosť. Na slávnostnom otvorení stavby sa zúčastnila predsedníčka vlády SR IvetaRadičová, 1. podpredseda vlády a minister dopravy, pôšt a telekomunikácií SR Ján Figeľ, primátor mesta Košice František Knapík, primátor mesta Miškovec Sandor Káli a ďalší hostia.
V pondelok 16. augusta navštívil mesto Košice 1. podpredseda vlády Slovenskej republiky a minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Ján Figeľ,na stretnutí s primátorom mesta Košice Františkom Knapíkom diskutovali o projekte Košice 2013 Európske hlavné mesto kultúry, výstavbe obchvatu Košíc a rýchlostnej cesty R4.